PLISY

Żaluzje plisowane

Osłony okienne produkowane z wysokiej jakości impregnowanych materiałów, wyposażone w samohamujący mechanizm który pozwala ustawić tkaninę na dowolnej wysokości zaciągając roletę od dołu lub od góry zasłaniając wybrany fragment szyby. Składają się z szyny górnej i dolnej, do których zamocowany jest materiał złożony w harmonijkę. Osłony montuje się głównie w świetle szyby, dzięki czemu nie utrudniają otwierania skrzydeł okiennych.

 Największą zaletą Plis jest możliwość ich zastosowania w oknach i powierzchniach o nietypowych kształtach takich jak trapezy, łuki, trójkąty, ogrody zimowe, przeszklone konstrukcje dachowe. Nietypowe kształty nie ograniczają możliwości swobodnego otwierania i zamykania żaluzji.

Kolekcja tkanin dekoracyjnych i zaciemniających pozwala idealnie dopasować plisy do funkcji jakie powinny spełniać. Tkanina z powłoką teflonową doskonale zaciemnia i odbija promienie słoneczne jednocześnie ogranicza nagrzanie wnętrza.

Wysoka jakość tkanin pozwala na łatwe utrzymanie żaluzji plisowanych w czystości. Tkanina prana ręcznie w temperaturze około 30°C po delikatnym odciśnięciu zachowuje swój kształt, nawet po wielu latach nie wygładza się.